O nás


Rodinné centrum Chloumek, z.s.

Trojická 2803,
276 01 Mělník - Chloumek
Mapa ZDE

Tel.: +420 608 470 597

IČ: 26 63 85 41
Bankovní spojení:
51-2522350277/0100 KB Mělník


Vítejte na stránkách rodinného centra Chloumek!

Rodinné centrum bylo založeno paní Markétou Steinovou v roce 2004 v prostorách bývalého archivu Městského úřadu Mělník. Budova, ještě dříve, než zde byl archiv, sloužila jako kulturní dům pro obyvatele Chloumku, které si oni sami v „akci Z“ postavili. 
Od ledna 2010 převzala centrum nová generace maminek v čele s paní Ivanou Taškovou
v září 2011 se pak vedení centra ujala paní Dana Poustková
Po Daně se na apríla 2013 do vedení RC Chloumek dostala sedmička statečných maminek v čele  s Janou Dočekalovou. Této skupině se podařilo jako první dosáhnout na dotace z Humanitárního fondu Středočeského kraje, což bylo ihned na provozu a vybavení centra znát.Prozatím poslední předání štafety proběhlo na jaře 2015, kdy žezlo "šéfky" převzala Zuzka Syrová a s téměř stejnou skupinkou maminek vedou centrum dále. Hlavním cílem je udržet vysoko nastavenou laťku z předchozích let, především co se týče kvality nabízených služeb.
Počátkem roku 2017 se k nám přidaly dvě nové maminky a celkem je nás teď ve vedení tedy deset – centru se věnujeme zcela dobrovolně, ve svém volném čase.Nabízíme

Jedná se o prostor s potřebným zázemím a vybavením, který je určen pro rodiny s dětmi, seniory a všechny obyvatele Chloumku a okolí. Rodinné centrum pravidelně pořádá tématické kurzy a přednášky, nabízí prostor pro oslavy a jiné kulturní akce.

Rodinné centrum nabízí:
pravidelný program pět dní v týdnu
v pondělí odpoledne je v RC otevřena pobočka Knihovny Mělník

1 – 2x do měsíce kulturně-vzdělávací a společenské akce zejména pro rodiny s dětmi

prostory RC k pronajmutí na rodinné oslavy, školení nebo kurzy

Vybavení centra:
vybavená kuchyňka se spotřebiči, automat na kávu, WC, sprcha
židle, židličky, stoly, stolečky, tabule, dataprojektor a plátno

velká herna, ve které jsou: přebalovací pult, dětský koutek, molitanové prvky, lezecká stěna, kočárky, tříkolky a odrážedla, piano, domeček, molitanové kostky, knížky, stavebnice, hračky pro nejmenší


Náš tým


Mgr. Zuzana Syrová
předsedkyně Rady a statutární zástupceZuzka pochází z Chloumku a je maminkou Sama a Tobíka, kteří jsou od narození v centru "jako doma". Do dění v rodinném centru se zapojila na začátku roku 2015, kdy přišla s nápadem založit pro chloumecké babičky a dědečky Senior klub, jehož posláním je pomoci starším lidem s organizací volného času a v navazování kontaktů. Nyní je v RC ženou číslo jedna, stará se především o shánění financí na jeho provoz, vymýšlení programu jednotlivých akcí a zpracování podkladů pro účetnictví.

Ing. Bc. Jitka KOUTENSKÁ

členka Rady

Jitka je maminkou Pavlínky a Alžbětky. Bydlí na Chloumku a k týmu se přidala na začátku roku 2016. V centru je nyní ženou číslo dvě, která skvěle doplňuje Zuzku. Vede kroužek Šikulky a organizuje Vícegenerační tvoření pořádané spolu s Centrem seniorů Mělník.


Lucie RUDY, DiS.
členka Rady

Lucka je maminkou Leušky a Simonky a pomáhá nám s jednorázovými akcemi. A protože je to odbornice na módu a kosmetiku, určitě se můžete těšit na nějaký workshop na toto téma.

Ing. Jindříška KAPITÁNOVÁ
členka Kontrolní komise

Jindřiška je maminka Babetky a Bertíka. Na podzim 2017 se přistěhovali na Chloumek a od té doby dochází do centra. V centru má na starosti administrativní stránku, jako je pokladna, tvorba bilancí a zpracovávání podkladů pro účetnictví. V centru zároveň pomáhá s jednorázovými akcemi.
Ing. Monika PUSTINOVÁ
členka Kontrolní komise

Monika je maminkou malé Amálky. Na Chloumek se přistěhovala nedávno z daleké Moravy a je tak nějak neustále na cestách. Zajímá se o marketing, se kterým v centru vypomáhá. Má ráda design, plánování, dobrou kávu a doufá, že si jednou na Chloumku založí vlastní kavárnu.


Ing. Kamila KROUŽKOVÁ
členka Spolku

Kamila je podle svých slov jen naším tichým společníkem, ale není to tak úplně pravda. Je to náš moudrý a nepostradatelný člen. Bydlí na Chloumku a doma má dvě holčičky, větší Aničku a menší Elinku. 


Petra ŠEFČÍKOVÁ
členka Spolku

Péťa je chloumeckou maminkou Míry a Pepíka, která je už sice zpět v pracovním procesu, ale když může, ráda pomůže s čímkoliv.

Ing. Bc. Pavla PECINOVÁ
členka Spolku

Nyní tomu budou již čtyři roky, co začala Pavla docházet do rodinného centra se svým synem Matějem a následně i s druhým synem Vojtou na různé kroužky. Pavla (učitelka v mateřské škole) v centru vede mimo jiné letní programy pro děti.

Vendula MALEČKOVÁ
členka Spolku

Vendula je maminka z Mlazic, která se svými dětmi Terezkou a Robinkem našla v centru skoro druhý domov, a tak bylo logické, že se začátkem roku 2017 připojila mezi nás. Stará se o webové stránky, pomáhá s jednorázovými akcemi a má na starosti diář s narozeninovými oslavami.

Mgr. Lucie Rosenkrancová
členka Spolku

Učitelka 1., 2. a 3. stupně, bohemistka a prvostupňová pedagožka, která ráda sportuje (kolo, plavání, běh, snb, běžkuje, brusí, lyžuje a jezdí na wakeboardu), hraje si s dětmi nejen v RC, cestuje, čte, vaří, zajímá se o literaturu, zvířata, miluje jógu a svou rodinu. V současné době vede kroužek hrátky Rozinkou.
Rodinné centrum Chloumek je členem Sítě pro rodinu.Tento projekt je realizován za finanční podpory Středočeského kraje.


Přílohy: