O nás


Rodinné centrum Chloumek, z.s.

Trojická 2803,
276 01 Mělník - Chloumek
Mapa ZDE

Tel.: +420 608 470 597

IČ: 26 63 85 41
Bankovní spojení:
51-2522350277/0100 KB Mělník


Vítejte na stránkách rodinného centra Chloumek!

Rodinné centrum bylo založeno paní Markétou Steinovou v roce 2004 v prostorách bývalého archivu Městského úřadu Mělník. Budova, ještě dříve, než zde byl archiv, sloužila jako kulturní dům pro obyvatele Chloumku, které si oni sami v „akci Z“ postavili. 



Od ledna 2010 převzala centrum nová generace maminek v čele s paní Ivanou Taškovou
v září 2011 se pak vedení centra ujala paní Dana Poustková




Po Daně se na apríla 2013 do vedení RC Chloumek dostala sedmička statečných maminek v čele  s Janou Dočekalovou. Této skupině se podařilo jako první dosáhnout na dotace z Humanitárního fondu Středočeského kraje, což bylo ihned na provozu a vybavení centra znát.



Prozatím poslední předání štafety proběhlo na jaře 2015, kdy žezlo "šéfky" převzala Zuzka Syrová a s téměř stejnou skupinkou maminek vedou centrum dále. Hlavním cílem je udržet vysoko nastavenou laťku z předchozích let, především co se týče kvality nabízených služeb.
Počátkem roku 2017 se k nám přidaly dvě nové maminky a celkem je nás teď ve vedení tedy deset – centru se věnujeme zcela dobrovolně, ve svém volném čase.



Nabízíme

Jedná se o prostor s potřebným zázemím a vybavením, který je určen pro rodiny s dětmi, seniory a všechny obyvatele Chloumku a okolí. Rodinné centrum pravidelně pořádá tématické kurzy a přednášky, nabízí prostor pro oslavy a jiné kulturní akce.

Rodinné centrum nabízí:
pravidelný program pět dní v týdnu
v pondělí odpoledne je v RC otevřena pobočka Knihovny Mělník

1 – 2x do měsíce kulturně-vzdělávací a společenské akce zejména pro rodiny s dětmi

prostory RC k pronajmutí na rodinné oslavy, školení nebo kurzy

Vybavení centra:
vybavená kuchyňka se spotřebiči, automat na kávu, WC, sprcha
židle, židličky, stoly, stolečky, tabule, dataprojektor a plátno

velká herna, ve které jsou: přebalovací pult, dětský koutek, molitanové prvky, lezecká stěna, kočárky, tříkolky a odrážedla, piano, domeček, molitanové kostky, knížky, stavebnice, hračky pro nejmenší


Náš tým



Mgr. Zuzana Syrová
předsedkyně Rady a statutární zástupce


Zuzka pochází z Chloumku a je maminkou Sama a Tobíska, kteří jsou od narození v centru "jako doma". Do dění v rodinném centru se zapojila na začátku roku 2015, kdy přišla s nápadem založit pro chloumecké babičky a dědečky Senior klub, jehož posláním je pomoci starším lidem s organizací volného času a v navazování kontaktů. Nyní je v RC ženou číslo jedna, stará se především o shánění financí na jeho provoz a vymýšlení programu jednotlivých akcí.






Martina Sýkorová
členka Rady

Martina je zdravotní sestřička. Společně se svou 4letou dcerkou Dominikou tvoří skvělý "Blond Team" Kvůli pracovnímu vytížení se nemůže účastnit všech akcí RC Chloumek, ale pokud má čas, zařídí téměř cokoli. Je kreativním článkem týmu  a kde může, pomůže:) 










Ing. Lucie Nekudová
členka Rady


Lucka je maminka princezny Haničky. Bydlí na Chloumku a v centru má na starosti většinu provozních věcí a také administrativní stránku, jako je pokladna, tvorba bilancí a zpracovávání podkladů pro účetnictví.








Bc. Lenka Kmečová Skružná
členka Kontrolní komise

Lenka je chloumecká maminka, která má doma dva raubíře - Tadeáška  a Teodorka. Lenka už ukončila rodičovskou dovolenou a pracuje v bankovnictví, takže její náplní jsou převážně výpomocné práce na akcích rodinného centra. Také je to naše šikovná fotografka v záloze. 










Libuška Šímová
členka Kontrolní komise

Libuška je maminka Anežky a centrum navštěvuje již od jejích 9ti měsíců. V centru pomáhá především s jednorázovými akcemi: tradičně má na starosti například Adventní tvoření a Uspávání broučků.









Petra Šefčíková
členka Kontrolní komise

Péťa je už dvojnásobnou chloumeckou maminkou Míry a Pepíka. V centru je její hlavní náplní účetnictví, ale když může, ráda pomůže s čímkoliv.







Ing. Kamila Kroužková
členka Spolku

Kamila je podle svých slov jen naším tichým společníkem, ale není to tak úplně pravda. Je to náš moudrý a nepostradatelný člen. Bydlí na Chloumku a doma má dvě holčičky, větší Aničku a menší Elinku. V centru vede kurzy angličtiny pro děti a kromě jiného zpracovává žádosti o dotace, což umí skvěle.





Valina Kociánová
členka Spolku


Valina je pracující maminka zajímající se o vše, co se týká Montessori pedagogiky. V centru má na starosti webové stránky. Na Mělnicko se přistěhovala v září 2014 a i s rodinou se usadili ve vesničce Chodeč. Má dcerku Sárinku a centrum navštěvují již od jejích 6 měsíců.








Ing. Jitka Koutenská
členka Spolku


Jitka je maminkou Pavlínky a Alžbětky. Bydlí na Chloumku a k týmu se přidala na začátku roku 2016. Snaží se pomáhat různými drobnostmi, ale i to se počítá.









Ing. Pavla Pecinová
členka Spolku

Nyní tomu budou již tři roky, co začala Pavla docházet do rodinného centra se svým synem Matějem a následně i s druhým synem Vojtou na různé kroužky. Matěj se účastní i Školky hrou, kterou jeho maminka (učitelka v mateřské škole) v centru od září 2016 vede.









Vendula Malečková
členka Spolku


Vendula je maminka z Mlazic, která se svými dětmi Terezkou a Robinkem našla v centru skoro druhý domov, a tak bylo logické, že se začátkem roku 2017 připojila mezi nás. Stará se nově o webové stránky a pomáhá s jednorázovými akcemi.











Rodinné centrum Chloumek je členem Sítě pro rodinu.







Tento projekt je realizován za finanční podpory Středočeského kraje.






Přílohy: