🌲 TOULKY LESEM S MYSLIVCI BYLY OPRAVDU ZÁŽITEK!

Publikoval(a) RC Chloumek dne

(fotoreportáž z akce)

Druhou adventní neděli jsme spolu s panem Danielem Linhartem a Martinem Parákem, myslivci z Okresního mysliveckého spolku Mělník a panem Markem Krausem z ministerstva zemědělství absolvovali společnou procházku chloumeckým lesem doplněnou o zajímavé informace.

Víte třeba, čím můžete zvířátkům v lese přilepšit? Pravidlo je jednoduché… Do krmelce patří to, co byste v tu danou dobu našli volně v přírodě, takže pokud se rozhodnete během adventu vyrazit s nadílkou, nechte doma pečivo, zbytky cukroví, ale i mrkev a jablíčka, přinést naopak můžete seno, ječmen, oves, šípky, kaštany, žaludy… a pokud nic z toho nemáte, tak nenoste raději nic.

Všimli jste si cedulek u vstupu do lesa? Najdete na nich důležité informace, jako třeba kdy, kde a jak probíhají hony a měli byste být obezřetnější.

Chodíte od lesa se psem? Pro jistotu si jej nechávejte na vodítku. Pokud by se vám zaběhl a nějkou zvěř ulovil, mohlo by vás to stát nemalou pokutu.

Děkujeme za příjemné dopoledne plné zajímavých informací a těšíme se na přislíbené jarní pokračování, tentokrát zaměřené na mláďata.

Kategorie: Akce

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *