Historie RC

Rodinné centrum bylo založeno paní Markétou Steinovou v roce 2004 v prostorách bývalého archivu Městského úřadu Mělník. Budova, ještě dříve, než zde byl archiv, sloužila jako kulturní dům pro obyvatele Chloumku, které si oni sami v „akci Z“ postavili.

    Od ledna 2010 převzala centrum nová generace maminek v čele s paní Ivanou Taškovou, v září 2011 se pak vedení centra ujala paní Dana Poustková.          

Po Daně se na apríla 2013 do vedení RC Chloumek dostala sedmička statečných maminek v čele s Janou Dočekalovou. Této skupině se podařilo jako první dosáhnout na dotace z Humanitárního fondu Středočeského kraje, což bylo ihned na provozu a vybavení centra znát.

   

Další předání štafety proběhlo na jaře 2015, kdy žezlo “šéfky” převzala Zuzka Syrová. Hlavním cílem je udržet vysoko nastavenou laťku z předchozích let, především co se týče kvality nabízených služeb. S rokem 2019 vstupuje do vedení Jíťa Koutenská. V současné době je nás ve vedení jedenáct. Centru se věnujeme zcela dobrovolně, ve svém volném čase.