Historie

Historie RC

Rodinné centrum bylo založeno paní Markétou Steinovou v roce 2004 v prostorách bývalého archivu Městského úřadu Mělník. Budova, ještě dříve, než zde byl archiv, sloužila jako kulturní dům pro obyvatele Chloumku, které si oni sami v „akci Z“ postavili.

    Od ledna 2010 převzala centrum nová generace maminek v čele s paní Ivanou Taškovou, v září 2011 se pak vedení centra ujala paní Dana Poustková.

         

Po Daně se na apríla 2013 do vedení RC Chloumek dostala sedmička statečných maminek v čele s Janou Dočekalovou. Této skupině se podařilo jako první dosáhnout na dotace z Humanitárního fondu Středočeského kraje, což bylo ihned na provozu a vybavení centra znát.

Další předání štafety proběhlo na jaře 2015, kdy žezlo „šéfky“ převzala Zuzka Syrová. Hlavním cílem bylo udržet vysoko nastavenou laťku z předchozích let, především co se týče kvality nabízených služeb. Zuzka přinesla do RC projekt Senior klub, který umožňuje starším lidem se pravidelně setkávat. 

S rokem 2019 vstupuje do vedení Jíťa Koutenská. A o pár měsíců později i Pavel Koutenský, který se tak stává historicky prvním tatínkem, který je členem RC. V současné době je nás ve vedení čtrnáct. Centru se věnujeme zcela dobrovolně, ve svém volném čase. Někteří členové jsou zpět v pracovním procesu, přesto když mohou, tak rádi pomohou.