Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na www.rcchloumek.rajce.idnes.cz.

Setkání s myslivci 2021
22.října 2021

Páteční odpoledne plné zajímavých a také poučných informací jsme prožili společně s myslivci z Okresního spolku Mělník v areálu Střelnice Mělník. Dozvěděli jsme se, co je vhodné v zimě do lesa zvířátkům nosit, ale i to čemu se vyhnout, abychom jim nevhodným krmením neublížili. Pokud se budeme řídit pravidlem, že nosíme pouze to co mohou najít v zimním období běžně v přírodě, neuděláme chybu. Vhodné jsou na příklad kaštany, žaludy, ječmen, oves a seno. Naopak jablka, mrkev, zbytky pečiva či vánočního cukroví do lesa nepatří. Během programu měly děti možnost nanosit zvířátkům krmení do krmelce, projít se jako doprovod loveckého psa který šel „ po stopě“, naučit se poznávat stopy zvířat, které mohou v přírodě najít a v neposlední řadě zeptat se myslivců na vše co je z oblasti myslivosti zajímalo. Na památku si domů odnesly tematické brožurky plné krásných obrázků a zajímavostí. Také jsme si společně opekli buřty a pochutnali si výborném guláši, který nám myslivci připravili v kotlíku nad ohněm.

Náš dík patří členům Okresního mysliveckého spolku Mělník panu Danielovi Linhartovi a panu Martinovi Parákovi, kteří pro naše centrum celou akci připravili a pozvali nás do areálu Střelnice Mělník, ale i všem účastníkům za skvělou atmosféru a zájem o přírodu. Už teď se těšíme na další setkání, které bude, pokud podmínky dovolí, na jaře 2022.

Ukliďme Česko 2021
10.října 2021

Celorepubliková dobrovolnická úklidová akce Ukliďme Česko byla poprvé zorganizována v roce 2014 v rámci projektu Ukliďme svět, Ukliďme Česko a naše Rodinné centrum se letos zapojilo již po sedmé. Celkem se sešlo 36 dobrovolníků – 14 dospělých a 22 dětí.

Všem zúčastněným moc děkujeme a těšíme se opět na jaře.

Kurz první pomoci 2019
9.listopadu 2019
Víte jak zareagovat, když je pomoc daleko a jde o minuty? Účastnici kurzu první pomoci od Medevac.cz už ano.
Bylo to adrenalinové, chvílemi drsné, ale o to víc se nám to vrylo do paměti.
 
Děkujeme panu Linhartovi ze Střelnice Mělník-Chloumek za zprostředkování akce!
(pozor, fotogalerie obsahuje autentický materiál)

Uspávání broučků 2019
7.listopadu 2019

Loučení se s broučky se opět vydařilo – doufáme, že jste si to užili stejně dobře jako my 😜 Děkujeme za prima atmosféru, kamarádi!

#Broucci #louceni #burtiky #ohen #kamaradi


Seniorklub (Pavel Pilař) a Komunikace rodič-dítě (Ilona Špaňhelová)
17. září 2019

Den, kdy se v RC Chloumek jedlo, pilo, zpívalo a taky povídalo.

🎼Odpoledne patřilo chloumeckému Seniorklubu, který tentokrát hostil písničkáře Pavla Pilaře. 🎹

🗣 V podvečer pak navštívili centrum psycholožka Ilona Špaňhelová a téměř tři desítky rodičů a společně diskutovali o tom, jak správně komunikovat se svými dětmi. 👨‍👩‍👧‍👦

Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený den!

(Pozn. Přednáška “Komunikace rodič-dítě” se uskutečnila v rámci projektu “Kompetentní rodina v Mělníku II” za podpory z dotačního programu rodina.)


(na aktualizaci stránky pracujeme… ale znáte to – děti mají hlad, nechtějí spát a tak … :-))


Narozeninové divadélko
20. ledna 2019

🎂 Ercéčko slaví 14. narozeniny a pro děti si tak připravilo dárek – pohádku O Pejskovi a kočičce v podání Nezávislého divadla. Děkujeme všem, kdo přišli a oslavili náš velký den spolu s námi 🎂.

Komplet fotogalerii zkoukněte na našem rajčeti 🙂.

   


Česko zpívá koledy
12. prosince 2018

Ve středu se úderem 18. hodiny rozezněly celým Českem 🎶 koledy – a Chloumek u toho samozřejmě nesměl chybět! 
Sešlo se nás kolem 40 malých i velkých 👨‍👩‍👧‍👦.
Všem děkujeme za účast a krásnou předvánoční atmosféru ♥️

 


Mikulášská nadílka
2. prosince 2018

🎄🌟🎄🌟🎄🌟 V neděli navštívil naše centrum samotný Mikuláš spolu se svým věrným doprovodem. Roztomilý čertík odešel s nepořízenou a se všemi dětmi si podal ruku na to, že během roku své malé hříchy napraví…
Společně s dětmi jsme pak rozsvítili před naším centrem také stromeček a nezbývá, než se společně těšit na blížící se Vánoce 🎄🌟🎄🌟🎄🌟

Komplet fotogalerii zkoukněte na našem rajčeti 🙂.


Adventní tvoření
1. prosince 2018

Vůně jehličí, ozdůbky všech barev, kreativní tvoření, kafe a cukroví a hlavně pohodová atmosféra. Říkáte si, že je to předvánoční sci-fi? Ne, takové bylo naše dnešní 🎄 Adventní tvoření v ercéčku 😍

Děkujeme všem účastníkům a těm, na které se nedostalo nebo nemohli přijít, posíláme malou inspiraci. 🌠

Komplet fotogalerii zkoukněte na našem rajčeti 🙂.

 


Workshop výroby přírodních produktů pro maminky… aneb holčičí sobota v ercéčku🤭
10. listopadu 2018

V sobotu jsme si užily další ze série workshopů výroby přírodní kosmetiky pod vedením skvělé Míšy Suché (Misha Beauty – my world) a obohatily jsme své kosmetické taštičky o dva přírodní balzámy na rty 👄a tuhý krém na míru 👌.

Všem účastnicím děkujeme za pohodovou atmosféru a těšíme se na další tvoření!

      


Uspávání broučků
1. listopadu 2018

Čtvrteční uspávání broučků bylo pohádkové  tak jen doufáme, že ti naši chloumečtí broučci nezmrznou jako ti Karafiátovi!
Děkujeme všem zúčastněným i MŠ Zvoneček za spolupořádání 

    


Tak takové byly Šipkované Hrátky s Rozinkou…
16. října 2018

Šipka sem a šipka tam, jestlipak je najdu sám? Ne ne, od toho jsou kamarádi, co se mají velmi rádi 🙂. Hrajeme si každý den, venku je nám hej!