Program

RC Chloumek je tu pro vás 5+2 dny v týdnu. Ve všední dny jsou připraveny pravidelné kurzy – cvičení pro malé i velké, herny (volné i s hlídáním), odpolední kroužky různého zaměření.

O víkendech také nepravidelně pořádáme v okolí „ercéčka“ jednorázové tematické akce pro celou rodinu. Pátky odpoledne, soboty a neděle je pak centrum vyhrazeno k pronájmu na dětské oslavy (uzavřená společnost).

Občas se stane, že musíme některý kroužek zrušit, někdy i na poslední chvíli – znáte to, i lektoři jsou jenom lidi a občas je skolí viróza nebo si vyrazí s rodinou a psem na dovolenou. V takovém případě informace najdete buď v záložce „Aktuality“, nebo na vás vyskočí na FB stránce našeho „eRCéčka“. Že jste o ní ještě neslyšeli? Mrkněte sem a mějte vždy ty nejaktuálnější informace o dění v centru.

Souhrnné informace o programu na školní rok 2023/24
(bližší info o datech zahájení kroužků sledujte na FB)

Pondělí

8:00 – 10:30    Ducklings

Uzavřená dětská skupina pro děti 2 – 4 roky. Po počáteční adaptační fázi dochází děti do skupinky samy, bez doprovodu rodičů. Děti se zábavnou formou učí postupné socializaci, seznamují se s novým prostředím a s fungováním v dětském kolektivu. Do programu jsou zařazovány činnosti vhodné pro všestranný rozvoj dítěte (výtvarné a grafomotorické činnosti, hudebně pohybové činnosti, cvičení s prvky dětské jógy, a další). Součástí programu je také seznamování se s AJ zábavnou formou za pomoci dětských říkanek a písniček pod vedením zkušené lektorky. Více informací a registraci na kroužek zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

10:30 – 14:30     Volná herna

Přijďte si pohrát. U vstupu do herny se zapište a zaplaťte vstupné do kasičky a pak už si jen užívejte pohled na spokojeně si hrající děti. V herně jsou hračky i pro nejmenší, přebalovací pult, židličky, houpátka a vybavená kuchyňka. Při odchodu prosím po sobě ukliďte věci na původní místo. Za vstup do herny je cena: 150 Kč pro sourozence, máte možnost koupit permanentku a získat zvýhodněnou cenu. Lze platit hotově na místě nebo QR kódem. Začátek bude upřesněn. 

14:30 – 15:30     Angličtina pro maminky s dětmi za krkem

Jazykově zaměřený kroužek pro všechny maminky, které jsou věčné začátečnice při studiu angličtiny. Nemusíte řešit hlídání dětí – ty se totiž zabaví s námi v herně, zatímco my budeme procvičovat jazyk. Přivítáme také maminky, které anglicky už umí, ale během svých mateřských povinností ztratily možnost anglicky komunikovat. Více informací a přihlášení zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

15:30 – 17:00     Šikulky

Výtvarný kroužek s hernou pro rodiče s dětmi, kde se děti učí novým dovednostem jako malování, kreslení, lepení, stříhání apod. Vhodné pro všechny tvořivé děti (přibližný věk od 2 let). První část je věnovaná tvoření pod vedením lektora (děti tvoří sami či s dopomocí rodičů). Na tvoření navazuje hernička do 17h. Více informací a přihlášení na kroužek zde:  RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

17:00 – 18:00      Sovičky

Přírodovědný kroužek pro děti od 3 do 8 let, na kterém je čekají hry, pokusy a tvoření, při kterých se dozví spoustu nových a zajímavých věcí o přírodě, co v ní roste, žije a nejen to. Zážitkový, užitečný, zábavný, tvořivý a vzdělávací – to všechno je kurz Sovičky. Je to taková „KáPeZetka“ moderního dítěte 😎 Děti se v něm naučí: ✅ základy první pomoci ✅ zodpovědnost a respekt k přírodě i okolí – prakticky a zábavně ✅ spolupráci formou hry ✅ spoustu zábavného tvoření a pokusů ✅ dobrodružné výpravy do lesa (Soví doupě) … a mnohé další: Více o kroužku a přihlášení zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

18:00 – 19:30     Kruhový trénink 

Přijďte si efektivně a zdravě zacvičit s vlastní váhou těla. Cílem tréninku jsou jednoduché cviky se správným provedením. Cvičení je vhodné pro všechny – bez rozdílu věku i fyzické kondice. Pondělní kurzy jsou označené jako „light“ a jsou určeny speciálně ženám. Středeční kurzy jsou vhodné pro všechny.

Uvedená cena kurzovného je za zkrácené pololetí (cena za 1 lekci = 100Kč). Cena se v průběhu pololetí automaticky snižuje dle počtu zbývajících lekcí. Cena jednorázového vstupu je 150Kč. Kurz vede Nikola Zajíčková, lektor pohybových kurzů a výživy. Rezervace a více informací zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

19:30 – 20:30     Připravujeme

Úterý

8:30 – 9:45     Hrátky s Batolátky I. (1 – 2r)

Zábavné dopoledne určené pro děti 1-2 roky za doprovodu blízké osoby. Vhodné pro alespoň částečně chodící děti. Lekce je rozdělena na tři pomyslné části: 1. Hudebně pohybová část, ve které s dětmi budeme zdokonalovat jejich přirozené pohybové schopnosti a koordinaci těla. 2. Kognitivní část, ve které budeme děti hravou formou seznamovat s okolním světem a budeme zdokonalovat jejich senzomotorické dovednosti. 3. Socializační část, ve které budeme děti přirozeně seznamovat s fungováním v novém prostředí a kolektivu, ovšem v bezpečné blízkosti milované osoby. Pro účast na kroužku se předpokládá aktivní zapojení doprovázející dospělé osoby, která napomůže dítěti k tomu, aby mu bylo v průběhu celého kroužku příjemně. Více o kroužku a přihlášení na kroužek zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

10:00 – 11:15     Hrátky s Batolátky II. (2 – 4r)

Zábavné dopoledne určené pro děti 2-4 roky za doprovodu blízké osoby. Lekce je rozdělena na tři pomyslné části: 1. Hudebně pohybová část, ve které s dětmi budeme zdokonalovat jejich přirozené pohybové schopnosti a koordinaci těla. 2. Kognitivní část, ve které budeme děti hravou formou seznamovat s okolním světem a budeme zdokonalovat jejich senzomotorické dovednosti. 3. Socializační část, ve které budeme děti přirozeně seznamovat s fungováním v novém prostředí a kolektivu, ovšem v bezpečné blízkosti milované osoby. Pro účast na kroužku se předpokládá aktivní zapojení doprovázející dospělé osoby, která napomůže dítěti k tomu, aby mu bylo v průběhu celého kroužku příjemně. Více o kroužku a přihlášení na kroužek zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

11:30 – 13:00    Nepravidelná volná herna

13:00 – 15:00    Vícegenerační tvoření / Senior klub

15:30 – 16:30   Programování pro děti

Kurz je určen pro děti ve věku 7 až 10 let. V kurzu se seznámí se základy programování, robotiky, modelování a 3D tisku. Veškerá práce na počítači probíhá ve free softwarech, takže děti si získané dovednosti mohou procvičovat i doma. Každá 3. lekce bude pro odlehčení vyplněna fyzikálními či jinými zábavnými pokusy. Lektor Petr Česák. Přihlášení na kroužek zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

17:00 – 18:00     Jóga začátečníci/senioři

Jemné zdravotní cvičení s ohledem na fyzické možnosti, kde je pohyb propojen s dechem a vnímáním těla. Vhodné v jakémkoliv věku a kondici.   Lektorka: Jana Blažková – registrace na jógu zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

18:00 – 19:00    Jóga (mírně) pokročilí

Čeká vás více variací pozic, cvičení je dynamičtější, posilující i uvolňující, zaměřené i na rovnováhu. Hodiny jsou přizpůsobeny fyzickým možnostem a momentálnímu složení skupiny. Lektorka: Jana Blažková – registrace na jógu zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

19:00 – 20:00     Konverzace v angličtině bez češtiny

Chceš si procvičit konverzační schopnosti? Nebo získat ztracené sebevědomí v angličtině? A v neposlední řadě se pobavit o zajímavých aktuálních tématech? Pokud ano, přijď za námi. Více informací a registrace na kroužek zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

Středa

8:00 – 12:00       COWORKING A HERNA PRO RODIČE s možností hlídání

Ve středu bude naše herna připravena pro pracující rodiče. K dispozici je:  pracovní stůl se židlí – internetové připojení – tiskárna (tisk za poplatek) – kávový koutek – herna pro děti Pro práci je možné využít pracovní místo přímo v herně, nebo samostatný kancelářský prostor (za předpokladu zajištění dozoru na dítětem). V tomto čase není možné využít pouze hernu – prostor v tuto dobu slouží primárně jako kancelář a herna je pouze doplňková služba. Rodiče po dobu své přítomnosti ručí za své děti a za jejich “ únosnou hladinu hluku“ 🙂 Připravujeme: možnost hlídání dětí za příplatek (individuálně / skupinově) – svépomocné skupiny – odborné poradenství. Další informace ohledně cen a rezervace místa najdete zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu. Začátek bude upřesněn. 

13:00 – 16:00     Volná herna

Přijďte si pohrát. U vstupu do herny se zapište a zaplaťte vstupné do kasičky a pak už si jen užívejte pohled na spokojeně si hrající děti. V herně jsou hračky i pro nejmenší, přebalovací pult, židličky, houpátka a vybavená kuchyňka. Při odchodu prosím po sobě ukliďte věci na původní místo. Za vstup do herny je cena: 150 Kč pro sourozence, máte možnost koupit permanentku a získat zvýhodněnou cenu. Lze platit hotově na místě nebo QR kódem. Začátek bude upřesněn. 

16:00 – 17:00     FYZIOhrátky

Všestranná a zdravá pohybová aktivita pod odborným dohledem fyzioterapeutky. Cvičení vždy vhodně a individuálně přizpůsobené danému dítěti, vše nenucenou a hravou formou, po společné domluvě možnost cvičení venku, pro děti 4 – 8 let (vhodnost věku přijďte vyzkoušet), přítomnost rodičů možná, ne však nutná. Více informací a registrace na kroužek zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

17:00 – 18:00    Maminkou bez bolesti 

Kurz je vhodný pro všechny ženy (především před porodem, nebo po něm, ale také pro ženy chystající se na těhotenství či ženy i delší dobu po porodu). Zkrátka pro ženy, které se chtějí napojit na své moudré tělo a nalézt v něm svou vlastni medicínu. Smyslem hodiny bude učit se vnímat, cítit a porozumět svému tělu a emocím. Jednoduše být tady a teď , taková jaká jsem a dovolit si čas a péči sama pro sebe, být pro sebe alespoň na chvíli na prvním místě.

Čeká vás jemné cvičení na aktivaci hlubokého stabilizačního systému (práce s pánevním dnem, inkontinencí, diastázou, pálením žáhy, bolestmi páteře i jednotlivých kloubů), práce s dechem, lehké protažení, relaxace a práce s emocemi například pres spontánní, vědomý tanec, práce s jizvami po operačních zákrocích. Využívat budeme mimo jiné velké míče i overbaly, které vám jsou v RC Chloumek k dispozici. Vše, po čem toužíme, máme uvnitř sebe. Pojďme to společně v sobě také nalézt v bezpečí našeho uzavřeného ženského kruhu. Cvičení se Soňou Rychterovou, fyzioterapeutkou. Čeká vás individuální odborný přístup malé skupince. Více o lektorce nebo registrace na kurz zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

18:00 – 19:00    Kruhový trénink 

Přijďte si efektivně a zdravě zacvičit s vlastní váhou těla. Cílem tréninku jsou jednoduché cviky se správným provedením. Cvičení je vhodné pro všechny – bez rozdílu věku i fyzické kondice. Pondělní kurzy jsou označené jako „light“ a jsou určeny speciálně ženám. Středeční kurzy jsou vhodné pro všechny.

Uvedená cena kurzovného je za zkrácené pololetí (cena za 1 lekci = 100Kč). Cena se v průběhu pololetí automaticky snižuje dle počtu zbývajících lekcí. Cena jednorázového vstupu je 150Kč. Kurz vede Nikola Zajíčková, lektor pohybových kurzů a výživy. Rezervace a více informací zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

19:15 – 20:15    Pilates

Cvičení zpevňující především tzv. core – hluboké zádové a břišní svalstvo. S ohledem na kombinaci se Standing Pilatesem nejsou opomíjeny ani svaly nohou a hýždí. Pilates rozvíjejí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. 
Lektorka: Věra Jakešová (tel: 739 348 574). Cena: 100 Kč/lekce (platba jednotlivě). Začátek bude upřesněn.

Čtvrtek

8:00 – 10:30    Ducklings

Uzavřená dětská skupina pro děti 2 – 4 roky. Po počáteční adaptační fázi dochází děti do skupinky samy, bez doprovodu rodičů. Děti se zábavnou formou učí postupné socializaci, seznamují se s novým prostředím a s fungováním v dětském kolektivu. Do programu jsou zařazovány činnosti vhodné pro všestranný rozvoj dítěte (výtvarné a grafomotorické činnosti, hudebně pohybové činnosti, cvičení s prvky dětské jógy, a další). Součástí programu je také seznamování se s AJ zábavnou formou za pomoci dětských říkanek a písniček pod vedením zkušené lektorky. Více informací a registraci na kroužek zde: RC Chloumek – Kurzy (webooker.eu)

10:45 – 11:45      FITmamky

Procvičíme si nejen celé tělo, ale užijeme si i spoustu zábavy… a to vše ve společnosti našich dětí. Přidej se k nám i ty! Ať jsi v jakékoliv formě. U nás se není potřeba stydět za tělo po dětech. Lektorka: Ivana Černá. Registrace zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

12:00 – 18:00     Volná herna

Přijďte si pohrát. U vstupu do herny se zapište a zaplaťte vstupné do kasičky a pak už si jen užívejte pohled na spokojeně si hrající děti. V herně jsou hračky i pro nejmenší, přebalovací pult, židličky, houpátka a vybavená kuchyňka. Při odchodu prosím po sobě ukliďte věci na původní místo. Za vstup do herny je cena: 150 Kč pro sourozence, máte možnost koupit permanentku a získat zvýhodněnou cenu. Lze platit hotově na místě nebo QR kódem. Začátek bude upřesněn. 

18:00 – 19:15     Čchi kung 

Čínské zdravotní cvičení pro dlouhověkost, „dobije vám baterky“, pomůže zvládnout stres a úzkosti, odstraňuje příčiny nemocí. Zažijete příjemnou relaxaci, klid a pohodu. Cvičení je vhodné pro každý věk a formu –  i pro ty, kteří nikdy necvičili (dá se cvičit i na židli). Cílem je “ být sám sobě mistrem“ a být šťastný bez ohledu na okolnosti, ve kterých žijeme. Nežijeme pro čchi kung, ale cvičíme čchi kung pro život. Více informací a registrace zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

19:15 – 20:15     FYZIO cvičení aneb kondiční cvičení s profesionální fyzioterapeutkou

Přijďte se naučit správně cvičit, zlepšit držení těla, předcházet problémům pohybového aparátu, či sami sobě pomoci od bolesti.Lekce jsou určené jak pro aktivní sportovce bez obtíží, tak pro osoby netrénované s chronickými i akutními obtížemi pohybového aparátu (cvičení je možné individuálně přizpůsobovat obtížím i individuálně zvyšovat náročnost). Náplň lekce: důkladné a šetrné protažení celého těla, nácvik auto-mobilizace a aktivní centrace kloubů, aktivace hlubokého stabilizačního systému (dle vývojové kineziologie a jiných fyzioterapeutických postupů), vědomá posturální korekce těla, emoční inteligence, aktivace energetických a hojivých procesů a ovlivnění vnitřních orgánů. Registrace zde: RC Chloumek – Přihlášení na kurz (webooker.eu)

Pátek

8:00 – 12:00    Volná herna

Přijďte si pohrát. U vstupu do herny se zapište a zaplaťte vstupné do kasičky a pak už si jen užívejte pohled na spokojeně si hrající děti. V herně jsou hračky i pro nejmenší, přebalovací pult, židličky, houpátka a vybavená kuchyňka. Při odchodu prosím po sobě ukliďte věci na původní místo. Za vstup do herny je cena: 150 Kč pro sourozence, máte možnost koupit permanentku a získat zvýhodněnou cenu. Lze platit hotově na místě nebo QR kódem. Začátek bude upřesněn.